Atpakaļ

Jaunumi

SIA „Rīgas nami” un „Fastr Books” Draudzīgā aicinājuma dienā Rīgas skolām dāvina 120 000 e-grāmatu

Līdz šī mācību gada beigām visu 117 Rīgas skolu audzēkņiem būs iespēja bez maksas lietot mobilo e-grāmatu aplikāciju „Fastr Books”, turpmāk jaunāko latviešu autoru darbus lasot savos viedtālruņos un planšetdatoros.

Šādu iespēju Draudzīgā aicinājuma dienas akcijā galvaspilsētas skolām šogad sarūpējis pašvaldības uzņēmums „Rīgas nami” kopā ar Latvijā pirmās mobilās e-lasīšanas aplikācijas ieviesējiem „Fastr Books”. Pasākuma laikā šodien katrai skolai tika pasniegts unikāls kods piekļuvei Fastr Books e-bibliotēkai, kur skolēni varēs lasīt gan Māras Zālītes „Pieci pirksti”, Jāņa Joņeva „Jelgava 94”, Kristīnes Želves „Meitene, kas nogrieza man matus”, Gundegas Repšes „Septiņi stāsti par mīlu”, gan virkni citu šobrīd jauniešu vidū pieprasītus darbus.

„„Fastr Books” ir platforma e-grāmatu lasīšanai, kas radīta ar mērķi, padarīt grāmatas pieejamākas ikvienam lasītājam. Atbalstot Draudzīgā aicinājuma dienu, mēs apzināmies, ka tā ir unikāla iespēja, kad varam būt soli tuvāk savam nākotnes lasītājam, lai realizētu savus mērķus”, šodien pasākumā laikā uzsvēra „Fastr Books” dibinātājs Dāvids Štēbelis.

„Priecāsimies, ja mobilā aplikācija ļaus iedraudzēties ar grāmatām un literatūru arī tiem jauniešiem, kuri, iespējams, šobrīd ar lasīšanu ir uz „jūs”, kļūstot par vērtīgu un saturīgu alternatīvu spēlītēm, sociālajiem tīkliem un citām izklaidēm, kam jaunieši velta gana daudz laika savos mobilajos telefonos un planšetdatoros”, atzina SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.

Draudzīgā aicinājuma dienas akcijā šogad piedalījās arī izdevniecība “White Book”, kas skolām dāvināja vienu no saviem pēdējiem izdevumiem – Gusta Linkeviča un Rutas Svažas grāmatu “Ābece. Burtu pasakas”. Darbs izdots “White Book” sērijā “100% radīs Latvijā”. Tās mērķis ir veicināt latviešu grāmatu autoru darbu izdošanu un popularitāti Latvijā, tāpēc izdevniecības pārstāvji cer, ka skolēni, kas ābeci izvēlēsies lasīšanai, tajā aprakstītos un izzīmētos pasaku tēlus atdzīvinās iztēlē.

Skolas šodien jau tradicionāli sveica arī grāmatu apgāds „Jumava”. Starp šogad dāvinātajām jaunākajām grāmatām īpaša vieta ir ierādīta grāmatu sērijai “Latvijas leģendas” - stāstiem par izcilām personībām un notikumiem, kas veidojuši Latviju lielāku. Šo grāmatu sērijas - apgāda „Jumava” veltījuma Latvijas simtgadei, stāstu virkni un tematiku paplašinot, apgāds “Jumava” pērn izsludināja konkursu Latvijas skolu jauniešiem „Leģenda tavā tuvumā – Tavā ģimenē”. Eseju konkursā par labāko tika atzīts Jumpravas vidusskolas skolnieces Elizabetes Krēģeres darbs. Viņu pasākuma laikā sveica apgāda „Jumava” valdes loceklis Juris Visockis.

Kā zināms, šodien, 26.janvārī Melngalvju nama, atzīmējot pirms 80 gadiem iedibinātu tradīciju, Valsts Prezidents Andris Bērziņš, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, kā arī vairāki uzņēmēji un sabiedrībā pazīstami cilvēki, atsaucoties Draudzīgā aicinājuma dienas idejai, dāvināja skolām pašu sarūpētas grāmatu veltes.

Svētku pasākuma laikā savu absolvēto skolu sveica arī Dailes teātra aktrise Olga Dreģe, radio dīdžejs Toms Grēviņš, RSU profesors un veselīga dzīvesveida popularizētājs Anatolijs Danilāns, LTV diktore, žurnāliste Laura Vonda.

Draudzīgais aicinājums ir skolu atbalsta kustība, kuru 1935.gada 28.janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, līdz ar to ceļot arī vispārējo labklājības līmeni Latvijā. Akcija aicina ikvienam atcerēties savu kādreizējo skolu, ziedojot tai grāmatas, mācību līdzekļus, mākslas priekšmetus vai citas noderīgas lietas.

Draudzīgā aicinājuma diena Rīgā notiek jau piekto gadu. Akciju atjaunoja pašvaldības uzņēmums „Rīgas nami” sadarbībā ar Rīgas domi, Valsts Prezidenta kanceleju un grāmatu apgādu „Jumava”.

Svinīgo pasākumu vadīja Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.Share


– Drukāt dokumentu