lv en
Leģenda jeb spoku stāsts par Zilās gvardes kareivja rēgu Svētā Andreja naktī

03.12.20

20. gadsimta 30. gados pierakstīta leģenda vēsta, ka reizi gadā – Svētā Andreja naktī, kas ir nakts no 30. novembra un 1 decembri – Sv. Pētera baznīcā parādoties Rīgas Zilās gvardes kareivja rēgs.

Reiz divi drosmīgi jaunekļi, kuri šādiem blēņu stāstiem nav ticējuši, saderējuši ar kādu vecu vīru uz 100 dālderiem, ka Svētā Andreja naktī tieši pusnaktī ieies baznīcā un uzturēsies tur vismaz pusstundu.

 

Jaunie cilvēki apņēmās altāra sienā iedzīt naglu kā pierādījumu savam veikumam. Abus drošsiržus, kuri ar līdzi paņemtajām kāpnēm no Skārņu ielas puses iekļuvuši baznīcā, ēkas ārpusē gaidījis draugu pulciņš.

 

Pēc krietna brīža atnākušie izdzirdējuši izmisuma kliedzienus, kas nākuši no baznīcas. Baznīcas durvis atsprāgušas, un no tām, šausmu pārņemts, izskrējis viens no derību slēdzējiem. Cilvēki, kuri ar svecēm iegājuši baznīcas altāra telpā, atraduši kāpnes nogāztas, bet naglas sitēju pakārušos savā iesistajā naglā.

 

Otrs jauneklis vēlāk pastāstījis, ka baznīcā viņiem uzbrucis kāds briesmīgs, zilā tērpā ģērbts vīrs. Liktenīgā nagla baznīcas altāra sienā esot bijusi redzama vēl 19. gadsimta beigās.

 

Vai tā ir īstenība, leģenda vai spoku stāsts var uzzināt Melngalvju nama Zilās gvardes zālē! 

 

Sīkāku informāciju par individuālu iespēju apmeklēt Melngalvju namu, ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus, var atrast šeit

Citas aktualitātes
Melngalvju nams svin 23. dzimšanas dienu
09.12.22

Šodien, devītajā novembrī, par Rīgas vizītkarti dēvētais Melngalvju nams atzīmē 23. dzimšanas dienu kopš nama atjaunošanas. Vienlaikus tas svin arī 688. jubileju kopš nama celšanas.

Vairāk
17. un 18. decembrī aicinām ciemos ģimenes ar bērniem
08.12.22

17.-18. decembrī Melngalvju namā no plkst. 10.00 norisināsies aizraujoša aktivitāte ģimenēm ar bērniem: "Palīdzi Ziemassvētku vecītim!"

Vairāk