lv en
Melngalvju ceļojums kolēģiem, draugiem, ģimenei - ekskursija ar degustāciju Melngalvju namā

31.08.22

 

Par Melngalvju namu ir dzirdēts sakām: “Vienmēr iets garām, bet nav sanācis ieiet”.

 

Vai arī: “Vai tad tur parasti cilvēki maz iekšā tiek? Nevar saprast, vai tas nams ir atvērts vai nē.” Ir atvērts. Nams ir atvērts ne tikai apskatei, bet piedāvā arī īpašu izglītojoši-izklaidējoši-iedvesmojošu ekskursiju “Melngalvju ceļojums”. Ar dzirkstošo vīnu vai Rīgas melno balzamu un īpaši piemeklētām trifelēm.

 

Aicinām nolikt darbus pie malas un iepazīt savus kolēģus un draugus no jauna komandu saliedējošā ekskursijā Melngalvja nama viduslaiku vīna pagrabos, balles zālē un vēsturiskajos salonos! Melngalvji, starp citu, rīkojās līdzīgi. Viņi bija veiksmīgi tirgotāji, kas ik pa brīdim nolika lietas pie malas un ļāvās dzīves svinēšanai vai pat karnevāliskai uzdzīvei.

 

Melngalvju nama vēsturiskajos pagrabos varēsiet pārliecināties, vai jūs tiktu galā ar viduslaiku Rīgas sudrabkaļa pienākumiem. Kādiem? Tas lai paliek nelielai intrigai.

 

Kad jūs pēdējo reizi esat ļāvušies dejai īstā, kroņlukturiem greznotā balles zālē? Kaut vai iztēlē. Melngalvju namā reiz ir dejots tā, ka kāda dāma pazaudējusi savu gaišzilo atlasa kurpīti.

 

Ja starp jums ir kāds, kam lielākā laime pa burzmu ir nolīst maliņā un izbaudīt klusumu vienatnē, tad droši pierunājiet arī šo kolēģi vai draugu nākt līdz uz ekskursiju. Melngalvju nama Zilās gvardes salons ir brīnišķīga vieta meditācijai.

Mūzikas mīļotāji, paveroties pa logu, iespējams, noteiks, ka 19. gadsimtā pāri Rātslaukumam uz Melngalvju namu ar nošu mapi steidzies jaunais Rihards Vāgners. Ja starp jums ir vēsturnieki vai finansisti, viņi droši vien zinās teikt, ka jaunais komponists Rīgā savus rēķinus neesot kārtīgi maksājis.

 

Starp citu, sadzīves rūpes nav bijušas svešas arī melngalvju tirgotājiem – arī viņi ir saņēmuši rēķinus par izlietoto gāzi nama apgaismojumam. Viss ir rūpīgi dokumentēts un, šķiet, arī nomaksāts.

 

P.S. Neļaujiet savam šefam atrunāties, ka daudz darbu darāmi. Šefu uz ekskursiju “Melngalvju ceļojums” jeb “Melnā Mora ceļojums” noteikti ņemiet līdz! Arī melngalvju dzīrēs ir bijis vecākais, eltermanis, kas bijis atbildīgs par kārtības ievērošanu!

 

Vairāk informācijas šeit

Citas aktualitātes