lv en
Osokina Brīvības festivāls Ukrainai. Čulpana Hamatova un Andrejs Osokins

05.05.22

No 25. maija līdz 8. jūnijam Rīgā norisināsies jau trešais pianista Andreja Osokina Brīvības festivāls, kas šogad, reaģējot uz Krievijas militāro agresiju, veltīts Ukrainai.

 

Melngalvju nama Svētku zālē festivāla ietvaros tiekamies 28. maijā! 

Biļetes meklē šeit!

 

Visi festivāla laikā gūtie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības sadarbībā ar “Biļešu paradīze” un fondu Ziedot.lv tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam.

 

Aktrises Čulpanas Hamatovas un pianista Andreja Osokina īpaši šim festivālam radītā poētiskā izrāde, kurā ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova, Friderika Šopēna un Volfganga Dārziņa mūzika savīsies ar Marinas Cvetajevas, Bulata Okudžavas, Jurija Levitanska, Aleksandra Galiča, Borisa Pasternaka un Osipa Mandelštama dzeju. Koncerta laikā pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Aivara Kalēja Ukrainai veltītais jaundarbs klavierēm “Vairs nekad!”

 

Festivāla koncerti norisināsies Melngalvju namā, Hanzas peronā, Klavieru salonā @152 un Anglikāņu baznīcā. Tas pulcēs dažādus Latvijā un pasaulē atzītus mūziķus un aktierus, kuru vidū ir Dita Lūriņa, Čulpana Hamatova, Ģirts Krūmiņš, Georgijs Osokins, Ralfs Eilands, Raimonds Tiguls, Žoržs Siksna, Katrīna Dimanta, Roberto Meloni, Katrīna Gupalo, pats Andrejs Osokins, kā arī mūziķi un aktieri no Ukrainas, kuri Latvijā raduši patvērumu no kara šausmām.

 

“Ir vairāk kā skaidrs, ka Krievijas militārais iebrukums un karadarbība Ukrainā mainīs pasauli – bet kā, tas ir atkarīgs no katra no mums. Šobrīd spēks ir ne tikai ieročiem, ne tikai valstu līderiem, bet arī jebkuram cilvēkam, kurš ar savu balsi – dzīvu vai virtuālu, ar savām darbībām, palīdzību, atbalstu un lēmumiem var ietekmēt notiekošo. Jau trešo mēnesi Ukraina un tās drosmīgie cilvēki nepadodas un cīnās par savas valsts un tautas eksistenci, visas Eiropas nākotni, ideāliem un brīvību, tāpēc arī mēs nedrīkstam zaudēt enerģiju savā palīdzībā un atbalstā Ukrainai,” stāsta festivāla idejas autors Andrejs Osokins.

 

Festivāls notiek ar tirdzniecības centra Spice atbalstu.

 

Festivāla koncertus bez maksas būs iespēja apmeklēt arī šobrīd Latvijā dzīvojošajiem Ukrainas kara bēgļiem. Festivāla radošā komanda aicina pieteikties ielūgumiem, rakstot ukraiņu vai krievu valodā uz e-pastu edgars_vilc@ukr.net.

 

Biļešu iegādei uz festivāla koncertiem netiek piemērota interneta sistēmas lietošanas maksa.

 

Plašāka informācija par festivālu pieejama www.alartists.com.

Citas aktualitātes