lv en
Osokina Brīvības festivāls Ukrainai
Event Poster

Pasākuma veids: Koncerts

Location: Svētku zāle

Tīmekļa vietne:

Pasākumi
28.
28.05.

maijs

svētdiena

Svētku zāle

19:00

Īpaši festivālam radīta Jaunā Rīgas teātra aktiera Gundara Āboliņa un pianista Andreja Osokina poētiskā koncerta pirmizrāde. Programmā ukraiņu un latviešu komponistu klaviermūzika un dzeja no Ainara Kneša jaunās grāmatas.
 

  • Koncerta apmeklētāji aicināti ierasties jau no plkst. 18.15, lai apskatītu Melngalvju nama ekspozīciju; 
  • Pasākuma laikā darbosies Melngalvju nama roll-bārs.
     


No 7. maija līdz 11. jūnijam Rīgā norisināsies jau ceturtais pianista Andreja Osokina Brīvības festivāls, kas jau otro gadu būs veltīts Ukrainai un tās cilvēkiem. Tas pulcēs Latvijā un pasaulē atzītus latviešu un ukraiņu mūziķus, aktierus un grupas. Īpaši festivālam tiks radītas jaunas mūziķu sadarbības, koncertprogrammas un citi pasākumi, lai atgādinātu par brīvības un cilvēcīguma ideāliem, iedvesmotu sabiedrību vairāk atbalstīt vienam otru, sniegtu atelpas brīdi un spēku, kā arī, sadarbojoties ar ukraiņu atbalsta organizācijām, veicinātu Latvijā dzīvojošo ukraiņu bēgļu iesaisti dažādos pasākumos. Festivāla laikā gūtie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības sadarbībā ar “Biļešu paradīze” un fondu Ziedot.lv tiks ziedoti Ukrainas atbalstam.

 

Festivāla idejas autors un īstenotājs Andrejs Osokins stāsta: “Karš turpinās vairāk kā gadu, kas ir pilnīgi neiedomājami, tādēļ ar šī gada festivāla programmu, apvienojot mūsu visu spējas, enerģiju un talantus, mēs vēlamies veicināt sabiedrības saliedētību, atgādināt, cik ārkārtīgi svarīgi ir turpināt atbalstīt Ukrainu un ukraiņus. Mūs Latvijā vieno tieksme pēc brīvības, mēs saprotam un sajūtam tās vērtības, par kurām cīnās Ukrainas tauta, tādēļ ar savu nelokāmo stāju pret Krieviju kā agresoru esam piemērs citām valstīm atbalstīt Ukrainu vēl jaudīgāk, jo tās armija ir galvenais spēks, kas ar savām asinīm tuvina uzvaru un nes mieru un brīvību mums visiem.”

 

Ieskats 2022. gada Osokina Brīvības festivāla Ukrainai norisē: https://youtu.be/PtH6C5pY82M

 

Festivāla laikā pirmatskaņojumus piedzīvos vairākas īpaši festivālam radītas koncertprogrammas, apvienojot latviešu un ukraiņu klasiskās un populārās mūzikas mūziķus, grupas un aktierus, radot telpu abu kultūru savstarpējai mijiedarbībai un bagātināšanai. Mākslinieku vidū būs aktieri Gundars Āboliņš, Dita Lūriņa, Larisa Semirozumenko, stīgu ansamblis “Kremerata Lettonica”, pianists Georgijs Osokins, mūziķi Ralfs Eilands, Katrīna Gupalo, Žoržs Siksna, Roberto Meloni, Darja Leleko, grupas “Labvēlīgais Tips”, “Shakima Trio”, “Sub Scriptum”, Ukrainas Simfoniskā orķestra vijolniece Nina Khanetska, mecosoprāns Ieva Parša, pianiste Iveta Cālīte, klavieru duets Roksana Tarvide un Kaspars Bumbišs, klavieru kvartets “Quadra”, komponisti Platons Buravickis un Annika Lanka, māksliniece Darja Kalašņikova, pats Andrejs Osokins un citi.