lv en
Osokina Brīvības festivāls Ukrainai
Event Poster

Pasākuma veids: Koncerts

Location: Svētku zāle

Organizē: Radoši, biedrība

Tīmekļa vietne:

Pasākumi
10.
10.05.

maijs

piektdiena

Svētku zāle

19:00

Pirmo reizi uz vienas skatuves Latvijā satiksies Jaunzēlandē dzimusī amerikāņu vijolniece Ženēva Lūisa (Geneva Lewis) un pianists Georgijs Osokins. Mūziķi koncertā atskaņos daudzpusīgu un monumentālu programmu, pievēršot īpašu uzmanību romantisma un skaistuma ekspresijai, kā arī retāk spēlētiem opusiem. Koncerta programmā  V.A. Mocarta, F. Busoni, J. Brāmsa, E. Elgāra sonātes vijolei un klavierēm. Maijā mūziķi šo programmu atskaņos arī prestižajā Vigmora zālē Londonā.

 

Georgijs Osokins atklāj, ka ar Ženēvu saticies vienā vācu festivālā, spēlējot Alfrēda Šnitkes opusu, kur uzreiz abi sajutuši muzikālo ķīmiju ar tieksmi kādreiz atkal tikties uz skatuves.

 

“Ženeva ir brīnišķīga vijolniece ar spēcīgu un samtainu balsi. Man ir patiess prieks, ka mūsu pirmais koncerts divatā notiks tieši Rīgā mana brāļa festivālā,” Georgijs Osokins. 

 

Vijolniece Ženēva Lūisa (Geneva Lewis) ieguvusi izcilas mūziķes reputāciju, kuras priekšnesumi runā no sirds uz sirdi un kura tiek slavēta par virtuozu un meistarīgu vijoļspēli. Ženēva debitēja solo 11 gadu vecumā kopā ar “Pasadena POPS” un kopš tā laika ir uzstājusies ar neskaitāmiem orķestriem ASV tādu diriģentu vadībā kā Hugh WolffNicholas McGeganEdwin OutwaterGrant Llewellyn, Giordano Bellincampi un Dirk Meyer. 2023. gada augustā Ženēva debitēja BBC Proms kopā ar BBC Velsas Nacionālo orķestri un diriģentu Jaime Martin. Šobrīd Ženēva mācās Kronbergas akadēmijā pie profesores Mihaela Martin. Talantīgā vijolniece spēlē 1776. gadā Giovanni Battista Guadagnini izgatavoto vijoli. 2024. gada sezonā vijolniecei paredzētas uzstāšanās ar BBC Velsas Nacionālo orķestri, BBC Simfonisko orķestri, “Kremerata Baltica” kopā ar Gidonu Krēmeru un citiem slaveniem orķestriem.  

 

Plašāka informācija par Ženēvu Lūisu mājaslapā: www.genevalewisviolinist.com.

 

(!) Vēršam uzmanību, ka koncerta laikā Melngalvju namā lifta izmantošana nebūs iespējama!

 

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai šogad norisināsies no 5. aprīļa līdz 12. maijam Rīgā un citviet Latvijā un ir veltīts Ukrainas armijas, civiliedzīvotāju un īpaši ukraiņu bērnu atbalstam, kā arī pirmo reizi tā laikā tiks vākti līdzekļi arī smagi slimu bērnu vecākiem Latvijā. Sadarbībā ar “Biļešu Paradīze” un Ziedot.lv festivāla pasākumu biļešu ieņēmumi un īpašā akcijā portālā Ziedot.lv savāktie līdzekļi tiks izlietoti šiem mērķiem. 

 

Festivāls un tā ieskaņas pasākumi notiks divu mēnešu garumā, daudzveidīgos koncertos, meistarklasēs, sarunu diskusijās un citos pasākumos pulcējot latviešu, ukraiņu un citu valstu māksliniekus un dažādu jomu profesionāļus.

 

Šobrīd izsludināti pieci festivāla koncerti. Plašāka informācija pieejama mājaslapā www.andrejsosokins.com, savukārt biļetes uz pārējiem koncertiem pieejamas www.bilesuparadize.lv.