lv en
Melngalvju nams jubilejas gadā tiek pie atjaunotām grīdām

27.03.24

Melngalvju nams uzcelšanas 690 gadu un atjaunošanas 25 gadu jubileju šogad sagaida ar atjaunotām grīdām reprezentablajās un greznajās nama telpās - Svētku un Lībekas zālēs, Komponistu galerijā un - Hāberlandes kāpnēm.

 

“Jubilejas gadā namam tiek dāvināti uzlabojumi, lai tas vēl daudzus gadus priecētu viesus gan ikdienas apmeklējumā, gan svinīgos sarīkojumos un citos pasākumos,” stāsta Melngalvju nama vadītāja Linda Lūkina-Kalda. “Tagad Svētku zālē var spoguļoties ne tikai spoguļos, bet arī saulainā dienā saule skaisti atspīd atjaunotajā grīdā. Otrā stāva zāles ir jau piedzīvojušas daudzus svētku stāstus, tagad uzspodrinātajām telpām ir laiks sagaidīt atkal jaunus piedzīvojumus, smieklus un dejas.” 

 

Īsā laikā šogad ir restaurētas Melngalvju nama telpu grīdas 542 m2 kopplatībā. Darbi ietvēra grīdu slīpēšanu, špaktelēšanu un trīskāršu lakošanu. Grīdu atjaunošanu veica konkursā izraudzītā AS “Būvuzņēmums Restaurators”, SIA “Rīgas nami” novirzot šim mērķim 19 600 eiro. 

 

Lai Melngalvju nama telpu grīdas varētu pastāvīgi lepoties ar spožumu, paredzēts turpmāk reizi gadā īstenot to lielo apkopi, kas ietvers ģenerāltīrīšanu, grīdu matēšanu un pārlakošanu. 

 

Restaurētās grīdas nav vienīgā dāvana, ko Melngalvju nama apmeklētāji saņem un varēs novērtēt namam nozīmīgās dubultās jubilejas gadā. Lai bagātinātu izziņas iespējas, uzlabotu nama apmeklētāju pieredzi un vairotu ērtības, Melngalvju nama komanda patlaban veido audio gidu septiņās vispopulārākajās nama apmeklētāju valodās (latviešu, lietuviešu, igauņu, somu, poļu, angļu un vācu valodās). Audio gidu plānots apmeklētājiem piedāvāt vasarā. Viesiem būs iespēja ekskursijas laikā saistošu informāciju par namu noklausīties savā dzimtajā valodā un vēl septiņās valodās. 

Citas aktualitātes
Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās piedāvā jautru olu meklēšanas ceļojumu
21.03.24

Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās – no 30. marta līdz 1. aprīlim - ģimenēm ar bērniem piedāvā doties jautrā ceļojumā “Zaķim pa pēdām”, palīdzot Lieldienu zaķim atrast namā pazaudētās olas.

Vairāk
Melngalvju nams skolēnu brīvlaikā aicina visus uz lielformāta spēļu nedēļu
06.03.24

Melngalvju nams skolēnu pavasara brīvlaikā no 11. līdz 17. martam aicina skolēnus, ģimenes ar bērniem, jauniešus un ikvienu interesentu uz spēļu nedēļu, kurā vēsturiskajās un greznajās nama telpās varēsiet ļauties lielformāta spēļu priekam. 

Vairāk