lv en
Melngalvju nams skolēnu brīvlaikā aicina visus uz lielformāta spēļu nedēļu

06.03.24

Melngalvju nams skolēnu pavasara brīvlaikā no 11. līdz 17. martam aicina skolēnus, ģimenes ar bērniem, jauniešus un ikvienu interesentu uz spēļu nedēļu, kurā vēsturiskajās un greznajās nama telpās varēsiet ļauties lielformāta spēļu priekam. 

Nedēļas garumā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00 Melngalvju namā būs iespējams uzspēlēt gan klasiskās un visiem zināmās spēles, tādas kā “Cirks” un “Domino”, gan jaunākas un mazāk pazīstamas. Spēles piedāvāsim sadarbībā ar www.BigGames.lv

 

“Spēles prieku saviem gados jaunākajiem apmeklētājiem piedāvājam vismaz pāris reizes gadā,” stāsta Melngalvju nama vadītāja Linda Lūkina-Kalda. “Spēles garam Melngalvju namā ir ļoti senas tradīcijas. Pirms vairākiem gadsimtiem tirgotāji namā ne tikai kārtoja savus darījumus, bet satiekoties vienlaikus nodevās arī prāta asināšanai, azartiski spēlējot šahu, vai spēlēja bumbu un sportoja. Kultūrai un saturīgai izklaidei arvien šeit ir bijusi ierādīta ievērības cienīga vieta. Ceram uz tradīciju pārmantotību un cenšamies to veicināt.” 

 

Melngalvju nama Zilās gvardes zālē būs pieejamas spēles mazākajiem Melngalvju nama apmeklētājiem, kamēr Lībekas zālē aizrautīgai spēlēšanai varēs nodoties nedaudz pieredzējušākie jaunās paaudzes spēlētgribētāji. Piedāvājuma klāstā būs tādas spēles kā “Cirks”, “Domino”, “Klasītes”, “Dambrete”, “DubulTO”, “Sporta spēle”, Atmiņas spēle” un “Balansa bumbu kaujas”. Spēles būs iespējams spēlēt bez personāla iesaistes. 

 

“Cirks”, “Domino” un “Dambrete” ir vienas no iemīļotākajām bērnības spēlēm lielai daļai no pieaugušajiem. Tās labi ierādīt jaunajai paaudzei, uzspēlējot kopā vai ļaujot bērniem pašiem tās atklāt un izbaudīt. “Cirks” noteikti modinās sacensības garu un vajadzēs arī drusku veiksmes, lai uzkāptu pa lauvas kāpnēm, bet izvairītos no kāpnēm, uz kurām stāv kaza. Spēlētāju gājienu paredzēšanas māku varēs attīstīt, spēlējot “Domino” un “Dambreti”. Savukārt “Atmiņas spēlē” mazie varēs patrenēt atmiņu, arī “DubulTO” liks būt vērīgiem, pamanīt vienojošo elementu starp spēles laukuma kārtīm. Tā ka aizrautībai Melngalvju namā būs, kur izpausties un izvērsties.

 

Tātad aicinām uz Melngalvju namu kopā ar bērniem nākt vecākus un prieku, ko dod kopīga spēļu spēlēšana, apvienot ar kopīgu došanos ekskursijā un apskatīt Melngalvju nama ekspozīcijas vairākos stāvos, greznajās telpās iepazīstoties ar seno laiku relikvijām un citām vēstures liecībām. Pieaugušie namu var tuvāk iepazīt arī, kamēr lielākie bērni vieni paši atrodas spēļu pasaulē. Došanās ceļojumā pa namu būs izzinoša un ne mazāk aizraujoša. Izsmalcinātajās Melngalvju nama telpās ir iespēja nobaudīt kafiju vai atspirdzinošu dzērienu no pārvietojamā bāra piedāvājuma. 

 

Spēļu spēlēšana ir bez maksas un iekļauta apmeklējuma laikā, jāiegādājas tikai ieejas biļete Melngalvju namā. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja ir bez maksas. Bērnu lielāku grupu (bērnu nometnes u.c.) apmeklējuma laiku lūdzam pieteikt iepriekš, rakstot melngalvjunams@rigasnami.lv vai zvanot 66957225.

Citas aktualitātes