lv en
Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi valsts svētkos dāvina koncertu Melngalvju namā

18.11.23

18. novembrī plkst. 15.00 Melngalvju nama Svētku zālē notiks Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņu koncerts – veltījums Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai. Latviskuma dažādās šķautnes izskanēs latviešu komponistu skaņdarbos, kas radīti klavierēm, vijolei, čellam, pūšaminstrumentiem un kameransambļiem.

 

Šo svētku dāvanu – bezmaksas koncertu sarūpējis pasākumu centrs “Melngalvju nams“ sadarbībā ar NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolu, un tajā piedalīsies skolas visu vecumu audzēkņi.

 

"Ik gadu rudens tumšākajā laikā mūsu sirdīs kvēl Latvijas vārds,” ar šādiem lepnuma par Latvijas valsti pilniem vārdiem savu gaidāmo koncertu raksturo Emīla Dārziņa mūzikas skolas vadība un tās audzēkņi. “Ar pašaizliedzīgu darbu ikdienā un sirds siltumu svētkos mēs godājam savu valsti un nepaguruši cenšamies veidot to labāku. Šajā svētku koncertā mēs izteiksim savu mīlestību Latvijai. Iepriecināsim ar daudzveidīgu latviešu komponistu mūziku, kas ir tikpat daudzveidīgu kā mēs paši. Izskanēs melanholiskas melodijas un enerģiski ritmi, lirisks plūdums un plašs vēriens – tieši tāda ir Latvijas skaņražu māksla, ietērpjot mūzikā gan dabas skaistumu, gan mūsu emocionālos stāvokļus.”

 

“Ar lielu pārliecību var uzskatīt, ka melngalvjiem būs prieks par to, jo viņi vienmēr ir atbalstījuši mūziku un muzicēšanu,” saka pasākumu centra “Melngalvju nams” vadītāja Linda Lūkina-Kalda. “Turklāt mūzika tik ļoti iederas Svētku zālē, jo, skanot mūzikai, rodas sajūta, ka atrodies pavisam citā pasaulē…”

 

Koncerts notiks 18. novembrī no plkst. 15.00 līdz 17.00 bez noteiktas sēdvietas un brīvā formātā, lai koncertu varētu izbaudīt pēc katra sirds patikas un, esot Melngalvju namā, izstaigāt arī tā līkločus, šādi gūstot papildu baudījumu. Tā kā koncerts notiks uzreiz pēc Latvijas Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes 11. novembra krastmalā, Melngalvju nama apmeklējums varētu būt iespēja turpināt svētku noskaņojumu un arī nedaudz sasildīties šajā rudenīgajā laikā.

 

Koncerts ir bez maksas, jāiegādājas tikai Melngalvju nama ieejas biļetes.

 

Aicinām valsts svētku dienā būt kopā un izbaudīt skaistākos latviešu mūzikas  skaņdarbus jauno talantu sniegumā!

Citas aktualitātes
Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās piedāvā jautru olu meklēšanas ceļojumu
21.03.24

Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās – no 30. marta līdz 1. aprīlim - ģimenēm ar bērniem piedāvā doties jautrā ceļojumā “Zaķim pa pēdām”, palīdzot Lieldienu zaķim atrast namā pazaudētās olas.

Vairāk
Melngalvju nams skolēnu brīvlaikā aicina visus uz lielformāta spēļu nedēļu
06.03.24

Melngalvju nams skolēnu pavasara brīvlaikā no 11. līdz 17. martam aicina skolēnus, ģimenes ar bērniem, jauniešus un ikvienu interesentu uz spēļu nedēļu, kurā vēsturiskajās un greznajās nama telpās varēsiet ļauties lielformāta spēļu priekam. 

Vairāk