lv en
Melngalvju namā norisināsies šogad vienīgais Andreja Osokina solokoncerts Rīgā

19.07.23

30. septembrī plkst. 19.00 Melngalvju namā norisināsies šogad vienīgais Andreja Osokina solokoncerts Rīgā, kas būs veltījums komponistam Friderikam Šopēnam. Šī koncertprogramma līdz šim atskaņota dažādās zālēs Latvijā un Igaunijā, bet ne Rīgā. Tajā iekļautas gan iemīļotas miniatūras – valši, mazurkas un etīdes, gan lielās formas darbi – balādes un polonēzes. Koncertā izskanēs mūzika, ko Šopēns rakstīja emigrācijā, kur nokļuva pēc cariskās krievijas uzbrukuma Varšavai, un tajā izpaužas viņa dziļā mīlestība pret dzimteni, kas lieliski sasaistās ar mūsu laiku, kad neskaitāmiem ukraiņiem krievijas agresijas dēļ nācies pamest savu zemi, lai dotos bēgļu gaitās.

 

Andrejs Osokins atklāj, ka šis koncerts viņam būs ļoti īpašs gan tādēļ, ka tas notiks pēdējos gados ļoti iemīļotajā Melngalvju namā, kur ir ļoti grezna, bet tajā pat laikā intīma gaisotne, gan tādēļ, ka programmu viņš atskaņos uz jaunā Yamaxa CFX flīģeļa, kura krāsainā un romantiski daudzveidīgā skaņa trāpīgi atbilst Šopēna ģeniālajai mūzikai, dodot iespēju veidot ļoti emocionāli piesātinātu programmu. 

 

Jaunais Yamaha CFX koncertflīģeļis tiks atvests uz Rīgu no Vācijas īpaši šim koncertam, lai pirmo reizi Latvijā izskanētu tieši Andreja Osokina solokoncertā, jo viņam ar šo instrumentu ir īpaša saikne. Andrejs bija viens no pasaulē plaši pazīstamiem pianistiem, kuri bija iesaistīti tā tapšanas procesā – katram no viņiem bija iespēja Yamaha pārstāvniecībās Vīnē un Hamburgā spēlēt uz šī instrumenta prototipiem, novērtēt to skanējumu un ieteikt uzlabojumus tā tālākai izstrādei. Flīģeli speciāli šim koncertam sagatavos klaviermeistars no Japānas Shunsuke Yokoyama.

 

Skatītāji aicināti ierasties jau no plkst. 18.15, lai apskatītu Melngalvju namu un tajā izvietotās īpašās Yamaha pašspēlējošās klavieres un pianīnu un izbaudītu sagaidīšanas dzērienu.

 

Koncerts top sadarbībā ar “Yamaha Music Europe GmbH”.

 

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegādājoties biļeti uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts un ka viņa attēls var tikt izmantots video materiālos, fotogrāfijās vai citos audiovizuālos darbos un publicitātes materiālos.

 

BIĻETES iegādājies šeit.

Citas aktualitātes
Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās piedāvā jautru olu meklēšanas ceļojumu
21.03.24

Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās – no 30. marta līdz 1. aprīlim - ģimenēm ar bērniem piedāvā doties jautrā ceļojumā “Zaķim pa pēdām”, palīdzot Lieldienu zaķim atrast namā pazaudētās olas.

Vairāk
Melngalvju nams skolēnu brīvlaikā aicina visus uz lielformāta spēļu nedēļu
06.03.24

Melngalvju nams skolēnu pavasara brīvlaikā no 11. līdz 17. martam aicina skolēnus, ģimenes ar bērniem, jauniešus un ikvienu interesentu uz spēļu nedēļu, kurā vēsturiskajās un greznajās nama telpās varēsiet ļauties lielformāta spēļu priekam. 

Vairāk