lv en
DĀVANA IKVIENAI MĀMIŅAI - Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņu koncerts Melngalvju namā

14.05.23

Svētdien, 14. maijā plkst. 12.00-14.00, Melngalvju nama Svētku zālē notiks Māmiņdienas koncerts. To kā īpašu dāvanu visām māmiņām šogad sagādājis pasākumu centrs “Melngalvju nams“ sadarbībā ar NVM Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņiem.

 

Koncertā uzstāsies 20 NVM Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi, un tajā tiks atskaņoti skaistākie latviešu un pasaules klasikas skaņdarbi.

 

Melngalvju nama kolektīvs aicina iepriecināt savas māmiņas, jo 14. maijā tiks sniegta iespēja ne vien baudīt jauno talantu koncertu, bet arī, malkojot dzirkstošu dzērienu,  izstaigāt namu trīs stāvos no vēsturiskajiem 14. gadsimta pagrabiem līdz greznajām zālēm, izzinot Rīgas un Melngalvju brālības vēsturi cauri gadsimtiem.

 

Gaidāmo koncertu skolas vadība un tās audzēkņi apraksta ar šādām sajūtām: "Mamma. Izlasot vai izdzirdot šo vienkāršo vārdu, mums katram acu priekšā uzreiz ir savējā - vismīļākā, labākā un skaistākā. Par mammām raksta poēmas un uzņem filmas, tām velta dzeju un mūziku, un ik pavasari ziedoša maija svētdienā atceras un jo īpaši izceļ to lielo mīlestību, ko varam saņemt tikai no mammas. Un sniegt. Kāds dāvina ziedu pušķi, kāds pagatavo brokastis vai sakārto istabu, bet NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi Māmiņdienā muzicēs un dāvās prieku māmiņām, kas svētkus dosies baudīt Rīgas sirdī uz Melngalvju namu. Tā ir iespēja mūzikā ielikt pateicību un sirsnību. Un tas varbūt ir visgrūtākais koncerts, jo spēlēt mammai - tas ir liels izaicinājums pat pieredzējušiem mūziķiem. Jo mammai taču gribas dāvāt vis-vis-vislabāko!"

 

Melngalvju nama Svētku zālē kopš 18. gadsimta ir skanējusi mūzika. Zālē ir koncertējuši daudzi izcili komponisti un izpildītāji: Rihards Vāgners, Ferencs Lists, Klāra  Šūmane, Antons Rubinšteins. Pēc nama atjaunošanas tajā norisinājušies daudzi Latvijas un pasaules spožāko mākslinieku koncerti. NVM Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņu koncerts turpina iesākto muzikālo notikumu tradīciju namā, piedāvājot baudīt pasaules labāko muzikālo mantojumu jauno Latvijas muzikālo talantu izpildījumā.

 

Melngalvju nams ir atvērts apmeklējumam no plkst. 10.00 līdz 17.00, bet koncerts norisināsies no plkst. 12.00 līdz 14.00 divās daļās un bez noteiktām sēdvietām. Tas nozīmē, ka apmeklētāji var brīvi apvienot gan Melngalvju nama ekspozīcijas apskati, gan jebkurā brīdī pievienoties jauno mākslinieku koncertam.

 

Koncerts ir bez maksas, jāmaksā tikai ieejas maksa namā. Biļetes cena pieaugušajiem 7 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 5.- EUR, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas.

Īpašais Māmiņdienas piedāvājums: ieejas biļete ar iekļautu kafiju 8 EUR vai ar dzirkstošā vīna glāzi 9 EUR.

Citas aktualitātes