lv en
Izsakām visdziļāko līdzjūtību karaliskajai ģimenei un Lielbritānijas tautai

09.09.22

Bija liels gods uzņemt karalieni Melngalvju namā. Attēlā redzams viņas autogrāfs nama viesu grāmatā 18.10.2006.

 

Nedaudz iz vēstures:

Oriģinālo Melngalvju biedrības viesu grāmatu jeb “Zelta grāmatu” 1721. gadā viesu un svinīgu notikumu atzīmēšanai ieviesis Jozefs Fautrops. Pirmais ieraksts tajā tika veikts vēlāk – 1783. gadā. Visas kronētās personas, kas viesojās Melngalvju namā, tika lūgtas atstāt savus parakstus. Tā “Zelta grāmatā” savus parakstus atstājuši, piemēram, Krievijas ķeizari Aleksandrs II un Nikolajs II, Zviedrijas un Norvēģijas karalis Oskars II un princis Kārlis, Prūsijas kroņprincis Vilhelms u.c. Nikolaja II vizītei par godu, melngalvji pasūtīja īpašu tintnīcu un spalvaskātu. Uz spalvaskāta tika iestrādāts augstā viesa vārds un apciemojuma datums.

 

1780. gada 23. septembrī Melngalvju biedrības sekretārs Zāmuels Štrauhs grāmatā izdara pirmo ierakstu. Viņš raksta: “1721. gadā šo grāmatu Melngalvju biedrībai dāvinājis eltermanis Jozefs Favtrops (Fawthrop), bet mūsu priekšteči nav ne sapratuši šī dāvinājuma nolūku, ne arī to izmantojuši. Iespējams, tā bijusi domāta likumu vai Melngalvju biedrības biedru ierakstīšanai. Būtu žēl, ja tik skaista grāmata paliktu neizmantota, tādēļ eltermanis Eberhards Johanings (Johaningk) kopā ar pārējiem Melngalvju biedrības locekļiem [seko vārdu uzskaitījums] nolēmuši šo grāmatu izmantot visu kopš biedrības dibināšanas zināmo biedru ierakstīšanai.”

Citas aktualitātes
Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās piedāvā jautru olu meklēšanas ceļojumu
21.03.24

Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās – no 30. marta līdz 1. aprīlim - ģimenēm ar bērniem piedāvā doties jautrā ceļojumā “Zaķim pa pēdām”, palīdzot Lieldienu zaķim atrast namā pazaudētās olas.

Vairāk
Melngalvju nams skolēnu brīvlaikā aicina visus uz lielformāta spēļu nedēļu
06.03.24

Melngalvju nams skolēnu pavasara brīvlaikā no 11. līdz 17. martam aicina skolēnus, ģimenes ar bērniem, jauniešus un ikvienu interesentu uz spēļu nedēļu, kurā vēsturiskajās un greznajās nama telpās varēsiet ļauties lielformāta spēļu priekam. 

Vairāk