lv en
Izsakām visdziļāko līdzjūtību karaliskajai ģimenei un Lielbritānijas tautai

09.09.22

Bija liels gods uzņemt karalieni Melngalvju namā. Attēlā redzams viņas autogrāfs nama viesu grāmatā 18.10.2006.

 

Nedaudz iz vēstures:

Oriģinālo Melngalvju biedrības viesu grāmatu jeb “Zelta grāmatu” 1721. gadā viesu un svinīgu notikumu atzīmēšanai ieviesis Jozefs Fautrops. Pirmais ieraksts tajā tika veikts vēlāk – 1783. gadā. Visas kronētās personas, kas viesojās Melngalvju namā, tika lūgtas atstāt savus parakstus. Tā “Zelta grāmatā” savus parakstus atstājuši, piemēram, Krievijas ķeizari Aleksandrs II un Nikolajs II, Zviedrijas un Norvēģijas karalis Oskars II un princis Kārlis, Prūsijas kroņprincis Vilhelms u.c. Nikolaja II vizītei par godu, melngalvji pasūtīja īpašu tintnīcu un spalvaskātu. Uz spalvaskāta tika iestrādāts augstā viesa vārds un apciemojuma datums.

 

1780. gada 23. septembrī Melngalvju biedrības sekretārs Zāmuels Štrauhs grāmatā izdara pirmo ierakstu. Viņš raksta: “1721. gadā šo grāmatu Melngalvju biedrībai dāvinājis eltermanis Jozefs Favtrops (Fawthrop), bet mūsu priekšteči nav ne sapratuši šī dāvinājuma nolūku, ne arī to izmantojuši. Iespējams, tā bijusi domāta likumu vai Melngalvju biedrības biedru ierakstīšanai. Būtu žēl, ja tik skaista grāmata paliktu neizmantota, tādēļ eltermanis Eberhards Johanings (Johaningk) kopā ar pārējiem Melngalvju biedrības locekļiem [seko vārdu uzskaitījums] nolēmuši šo grāmatu izmantot visu kopš biedrības dibināšanas zināmo biedru ierakstīšanai.”

Citas aktualitātes
Melngalvju nams svin 23. dzimšanas dienu
09.12.22

Šodien, devītajā novembrī, par Rīgas vizītkarti dēvētais Melngalvju nams atzīmē 23. dzimšanas dienu kopš nama atjaunošanas. Vienlaikus tas svin arī 688. jubileju kopš nama celšanas.

Vairāk
17. un 18. decembrī aicinām ciemos ģimenes ar bērniem
08.12.22

17.-18. decembrī Melngalvju namā no plkst. 10.00 norisināsies aizraujoša aktivitāte ģimenēm ar bērniem: "Palīdzi Ziemassvētku vecītim!"

Vairāk