lv en
Melngalvju nams aicina visus skolēnu brīvlaikā uzspēlēt saistošas galda spēles

16.10.23

Melngalvju nams skolēnu rudens brīvlaikā, no 22. līdz 24. oktobrim, aicina skolēnus, ģimenes ar bērniem, jauniešus un ikvienu interesentu uzspēlēt saistošas galda spēles, ko piedāvāsim sadarbībā ar “Brain Games”. Trīs dienas laikā no plkst. 12.00 līdz 17.00 divās Melngalvju nama zālēs - Lībekas zālē un Salonā - būs pieejamas gan populāras un visu laiku iecienītākās galda spēles, gan pavisam jaunas atraktīvas spēles.

 

“Spēļu piedāvāšana Melngalvju namā nav nejauša,” uzsver Melngalvju nama vadītāja Linda Lūkina-Kalda. “Nama saistībai ar spēlēm, tostarp galda spēlēm, ir ļoti sena vēsture. Melngalvju nams senos laikos bija gan darījumu kārtošanas vieta, gan arī tas pildīja kultūrvietas lomu. Kamēr svētku zālē parasti norisa sanāksmes, kur tirgotāji un kuģinieki apsprieda darījumus, tikmēr citviet namā apmeklētājiem bija iespēja arī izklaidēties, spēlējot šahu vai aizrauties pat ar īsti sportiskām aktivitātēm – spēlēt bumbu vai sviest lodi.”

 

Melngalvju nama Lībekas zālē spēlēt gribētājus gaidīs nesen radītā, bet jau pasaules atzinību iemantojusī spēle “Akropolis”, kas valdzina ar sengrieķu pilsētas tematiku. Turpat interesentiem būs pieejamas arī Latvijā jau tādas labi zināmās galda spēles kā “Carcassonne”, “ICECOOL”, “KLASK” un dažādas abstraktās spēles klasikas cienītājiem. 

 

Savukārt Melngalvju nama Salonā būs iespēja iejusties detektīva lomā, atšķetinot noziegumus šogad iznākušajā godalgotajā spēlē “MicroMacro: Noziegumu pilsēta 2” un gūstot aizraujošas spēles pieredzi. Savukārt mazajiem apmeklētājiem pirmo detektīvpieredzi sniegs populārā lapsiņu spēle “Outfoxed”.

 

Spēles varēs spēlēt bez maksas, jāiegādājas ir tikai Melngalvju nama ieejas biļete. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja, kā vienmēr, ir bez maksas.

 

Zālēs spēļu vietās līdzās būs “Brain Games” galda spēļu eksperti, kuri varēs ieteikt apmeklētājiem piemērotākās spēles, pastāstīs par tām vairāk, paskaidros noteikumus un parūpēsies, lai ikviens spēlēt gribētājs spēļu vietās interesanti pavadītu laiku.

 

Aicinām uz Melngalvju namu kopā ar bērniem nākt arī vecākiem un līdz ar jauno paaudzi nokļūt aizraujošajā spēļu pasaulē vai, kamēr bērni aizrautīgi spēlē, izbaudīt svinīgu noskaņu, dodoties aplūkot Melngalvju nama ekspozīcijas vairākos stāvos, vai arī iemalkot kafiju vai ko atspirdzinošu no Melngalvju nama roll-bāra.

 

Par sadarbības partneri “Brain Games” jāpiebilst, ka tas ir 100% Latvijas uzņēmums, kas piedāvā plašāko galda spēļu izvēli Latvijā, sākot ar bērnu un ballīšu spēlēm un beidzot ar stratēģiskām lietpratēju spēlēm.

 

Melngalvju nams visus spēlēt gribētājus gaidīs 22.-24. oktobrī  laikā no plkst. 12.00 līdz 17.00, bet Melngalvju nama ekspozīcijas un pats nams ir aplūkojams kā parasti, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.

 

Pasākumu centru Melngalvju nams un Splendid Palace īpašnieks ir SIA “Rīgas nami”, kas ir Latvijā lielākais pašvaldībai piederošo īpašumu un galvaspilsētas iestāžu, sociālo dzīvojamo māju, pašvaldības tirgu teritoriju un tajās esošo ēku apsaimniekotājs un pārvaldītājs, telpu iznomātājs un jauno projektu attīstītājs. Par tādu tas kļuva pērn reorganizācijas laikā apvienojot četras Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības – SIA “Rīgas Centrāltirgus”, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA “Rīgas Nami” un SIA “Rīgas serviss”.

Citas aktualitātes
Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās piedāvā jautru olu meklēšanas ceļojumu
21.03.24

Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās – no 30. marta līdz 1. aprīlim - ģimenēm ar bērniem piedāvā doties jautrā ceļojumā “Zaķim pa pēdām”, palīdzot Lieldienu zaķim atrast namā pazaudētās olas.

Vairāk
Melngalvju nams skolēnu brīvlaikā aicina visus uz lielformāta spēļu nedēļu
06.03.24

Melngalvju nams skolēnu pavasara brīvlaikā no 11. līdz 17. martam aicina skolēnus, ģimenes ar bērniem, jauniešus un ikvienu interesentu uz spēļu nedēļu, kurā vēsturiskajās un greznajās nama telpās varēsiet ļauties lielformāta spēļu priekam. 

Vairāk