lv en
Perīnas Madefas un Jāņa Apeiņa koncerts no Melngalvju nama Tavās mājās

02.11.20

Šī gada 14. augustā notika Perīnas Madefas un Jāņa Apeiņa koncerts Melngalvju namā Koncertu cikla KOPĀ ietvaros. Ar LMT Straume atbalstu šo muzikālo tikšanos aizvien var noskatīties katrs savās mājās.

Koncertu skaties ŠEIT.

 

Lieliskie operdziedātāji – šarmantais franču soprāns Perīna Madefa (Perrine Madeouf) un skanīgais latviešu baritons Jānis Apeinis Melngalvju nama Svētku zālē. Koncertā skan ārijas un dueti no skaistākajām Dž.Verdi, Š.Guno, G.Doniceti, R. Leonkavallo un U. Džordano operām. Pie klavierēm pianists Mārtiņš Zilberts. Publikas iemīļotais baritons Jānis Apeinis ir Latvijas Nacionālajā operas solists. Jāņa Apeiņa repertuārā ir ļoti plašs operlomu klāsts. Pazīstamākās operas “Jevgēņijs Oņegins”, “Karmena”, “Dons Žuāns”, “Trubadūrs”, “Fausts”,”Pīķa dāma”, “Seviljas bārddzinis” u.c. Kā viessolists ir uzstājies arī Austrijas, Vācijas un Krievijas opernamos.

 

Jānis Apeinis ir A/S “Latvijas Gāze” Gada balvas Operai laureāts kā Labākais operas solists (2008, 2011, 2012), kā arī nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai 2016 kategorijā Gada mūziķis. Dziedājis titullomu P. Čaikovska operā “Jevgeņijs Oņegins” Pēterburgas Mihaila teātra jauniestudējumā, kas 2013. gadā tika novērtēta ar Krievijas prestižo teātra balvu “Zelta maska”.

 

Soprāns Perīna Madefa (Perrine Madeouf) – Francijā dzimusī operdziedātāja jau četrus gadus par savām mājām sauc Latviju.Studējusi Nacionālajā Augstākajā dejas un mūzikas konservatorijā Lionā. Operā debitējusi jau 9 gadu vecumā, dziedot Grietiņas lomu Lionas operas izrādē “Ansītis un Grietiņa” maestro Kenta Nagano vadībā. Perīna Madefa ir vairākkārtēja starptautisko operdziedātāju konkursu laureāte (Plasido Domingo konkursā “Operalia” Veronā, kā arī Barselonā, Marseļā u.c.).

 

Dziedātājai ir plašs operlomu repertuārs,bez tam māksliniece regulāri piedalās lielas formas vokāli simfoniskajos darbu atskaņojumos. Jaunakās spilgtākās Perīnas Madefas uzstāšanās ietver Marķīzi del Podžo Dž.Verdi operā “Vienas dienas karalis” Verdi festivālā Buseto (Itālija), Margarētu Š. Guno operā “Fausts” kopā ar Ain Anger Mefistofeļa lomā Igaunijas Nacionālajā operā , Adeli Dž. Rosīni operā “Grāfs Orī” Rennas un Ruānas operās (Francija), kā arī titullomu – Blānšu Fr.Pulenka operā “Karmelīšu dialogi” Latvijas Nacionālajā operā.

Citas aktualitātes
Melngalvju nams Lieldienu brīvdienās ielūdz uz jautru olu meklēšanas pasākumu
28.03.23

Lieldienu brīvdienās – 8. un 9. aprīlī - pie mums ciemos aicinām ģimenes ar bērniem!

Vairāk
#teirdarbs gidam - klientu servisa speciālistam
16.03.23

Pievienojies mūsu foršajam Melngalvju nama kolektīvam!

Vairāk
Melngalvju nams svin 23. dzimšanas dienu
09.12.22

Šodien, devītajā novembrī, par Rīgas vizītkarti dēvētais Melngalvju nams atzīmē 23. dzimšanas dienu kopš nama atjaunošanas. Vienlaikus tas svin arī 688. jubileju kopš nama celšanas.

Vairāk